Aby květiny co nejdéle vydržely, je potřeba květinám věnovat vhodnou péči.

Jak udržet svěžest květin:

Vodu měníme denně, pokud přidáváme výživu pro květiny, stačí vodu vyměnit jednou za tři dny. Všeobecně lze použít kohoutkovou vodu, ale nikdy ne ledovou. Vázičku s květinami nikdy nestavíme na příme sluníčko a do průvanu. Také by se neměla stavět do blízkosti mís s ovocem, protože květiny jsou citlivé na etylén, který se vytváří při dozráváni ovoce.

Růže, lilie, gerbery
Denně seřízneme šikmým řezem, a hned poté vložíme do vody, zabráníme tím přístupu vzduchu, a květina lépe nasáva vodu. Dáváme plnou vázu vody, s vyjímkou gerber, tam postačí 5cm vody, aby se zabránilo uhnívání. Rada navíc: když růžičky začnou klopit hlavu, seřízněte je nejméně o polovinu, zabalte do papíru, postavte na noc do nejchladnější místnosti, růžička se krásně vzpamatuje.

Slunečnice, chryzanthémy, květiny s dřevitým stonkem
Tyto květiny musíme  proříznout středem cca 5cm, aby co nejlépe nasávaly vodu. Slunečnice po 4 dnech seřízneme o 15cm, tím se prodlouží jejich život.

Kaly
Řez vedeme rovně, voda jen cca 5cm, tím se zamezí zahnívání.

Tulipány
Tyto květiny rostou i po řezu doma ve vázičce, seřezáváme rovně, voda jen cca 5cm. Pokud se tulipány hned na počátku hodně sklopí, Vytáhněte je z vody, po třech hodinách  „hladovění“ je seřizněte o 5 cm,  zabalte rovně do papíru, a nechte v chladné místnosti znovu ve vázičce napít.
Na druhý den budou,jako nové.